Profesjonalna pralnia dywanów

Zadzwoń lub zamów usługę on-line,
my zrobimy resztę.

509 791 639

Zamów pranie on-line

Technologia prania nowa – czyli co przejdzie Twój dywan

Mierzenie i znakowanie 2

Oznakowanie dywanu unikatową metką, (dzięki temu wiemy do kogo dywan, powinien wrocić), mierzenie, oszacowanie stanu zabrudzenia, weryfikacja rodzaju, włókna, zrobienie zdjęcia.

Trzepanie mechaniczne na automacie trzepiącym

Dywan jest trzepany na automacie trzepiącym, który bardzo skutecznie i w krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek, kurz, pył, sierść, włosy, itp. Istnieje mozliwość płynnej regulacji szybkości przesuwu dywanu oraz ilości uderzeń w dywan w zależności od jego rodzaju.

Pranie wstępne w kąpieli wodnej

Pranie wstępne w automacie piorącym w którym dywan jest całkowicie zamoczony w 3 tyś litrów wody. Dywan jest wprowadzony w ruch poprzez specjalnie zaprojektowane miszadła dzięki czemu całkowicie zostaje rozpuszczony pozostały brud na dywanie.

Pranie zasadnicze i płukanie z chemii

Pranie zasadnicze za pomocą szorowarki tarczowej, jednocześnie w razie potrzeby dozując i rozprowadzając odpowiednią dla danego dywanu chemię, następnie chemia i oddzielony już brud z dywanu jest spłukiwana wodą pod ciśnieniem. Pierwsza wtępna kontrola jakości.

Wirowanie

Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów gdzie przy 1200 obr./min. usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu.

Suszenie

Dywan suszony jest w specjalnie zaprojektowanej suszarni w pozycji pionowej, gdzie w kilka godzin do kilkunastu godzin odparowuje pozostałe 5% wody

Obróbka końcowa i kontrola jakości

Odkurzanie i zaczesanie runa oraz ostatnia kontrola jakości.

Pakowanie i zwrot do klienta

Czysty, pachnący i suchy dywan jest pakowany i gotowy do wydania lub transportu.

Efekty prania mówią same za siebie

pranie dywanów Kraków