Technologia

Czyszczenie dywanów – oferta
Stosując nowoczesną technologię prania dywanów, czyli metodę na wskroś, gwarantujemy pozbycie się ciężkich zabrudzeń, nieprzyjemnych zapachów i roztoczy.

Oferta dla mieszkańców miasta Wrocław i okolic
Oferujemy czyszczenie dywanów oraz czyszczenie wykładzin Klientom zamieszkującym Wrocław i pozostałe dolnośląskie miasta. Nasza oferta obejmuje mierzenie i znakowanie, trzepanie mechaniczne, pranie wstępne w kąpieli wodnej, pranie zasadnicze i płukanie z chemii, wirowanie, suszenie, obróbkę końcową i kontrolę jakości oraz pakowanie i zwrot do Klienta.

Mierzenie i znakowanie
Oznakowanie dywanu unikatową metką, (dzięki temu wiemy do kogo dywan, powinien wrocić), mierzenie, oszacowanie stanu zabrudzenia, weryfikacja rodzaju, włókna, zrobienie zdjęcia.

Trzepanie mechaniczne na automacie trzepiącym
Dywan jest trzepany na automacie trzepiącym, który bardzo skutecznie i w krótkim czasie usuwa wszystkie suche zabrudzenia będące w dywanie tj. piasek, kurz, pył, sierść, włosy, itp. Istnieje mozliwość płynnej regulacji szybkości przesuwu dywanu oraz ilości uderzeń w dywan w zależności od jego rodzaju.

Pranie wstępne w kąpieli wodnej
Pranie wstępne w automacie piorącym w którym dywan jest całkowicie zamoczony w 3 tyś litrów wody. Dywan jest wprowadzony w ruch poprzez specjalnie zaprojektowane miszadła dzięki czemu całkowicie zostaje rozpuszczony pozostały brud na dywanie.

Pranie zasadnicze i płukanie z chemii
Pranie zasadnicze za pomocą szorowarki tarczowej, jednocześnie w razie potrzeby dozując i rozprowadzając odpowiednią dla danego dywanu chemię, następnie chemia i oddzielony już brud z dywanu jest spłukiwana wodą pod ciśnieniem. Pierwsza wtępna kontrola jakości.

Wirowanie
Dywan umieszczany jest w specjalnej wirówce do dywanów gdzie przy 1200 obr./min. usuwane jest 95% wody, resztki chemii i brudu.

Suszenie
Dywan suszony jest w specjalnie zaprojektowanej suszarni w pozycji pionowej, gdzie w kilka godzin do kilkunastu godzin odparowuje pozostałe 5% wody

Obróbka końcowa i kontrola jakości
Odkurzanie i zaczesanie runa oraz ostatnia kontrola jakości.

Pakowanie i zwrot do klienta
Czysty, pachnący i suchy dywan jest pakowany i gotowy do wydania lub transportu.